| YLEINEN - ALLMÄN

GrIFK Fotboll 60 vuotta – seurapäivää vietettiin 9.9.

GrIFK Fotboll rf on perustettu vuonna 1963, joten seura juhlii tänä vuonna 60-vuotista taivalta. Juhlavuoden kunniaksi järjestettiin koko seuran yhteinen Seurapäivä lauantaina 9.9. miesten Kakkosen kotiottelun yhteydessä.

Seurapäivässä seuran jäsenperheet, ystävät ja sidosryhmät pääsivät nauttimaan rennosta tunnelmasta, GrIFK-ilmapalloista, pomppulinnasta ja herkullisesta ruokatarjonnasta. Minna Marlo esitti huikean Freestyle-shown. Intersport Suomenoja luovutti seuralle 60-vuotisjuhlapaidan pitkän seurataipaleen kunniaksi. 

Valmennuspäällikölle Arto Tuohisto-Kokolle luovutettiin Palloliiton kultainen ansiomerkki, pitkästä ja ansiokkaasta toiminnasta seurassa ja suomalaisen jalkapallon parissa.

Tapahtumassa pelattiin myös leikkimielinen 3v3 -pienpeliturnaus kaukalossa. Lisäksi seuran juniorijoukkueet esiteltiin joukkuemarssin muodossa ennen miesten edustusjoukkueen ottelun alkua. Tapahtuman päätteeksi pelattiin Kakkosen ottelu GrIFK – Ilves-Kissat. 

Seuran kauden päättäjäistapahtuma vietetään miesten edustusjoukkueen kotiottelun yhteydessä sunnuntaina 1.10.2023 klo 15 alkaen. Tervetuloa mukaan, seura viestittää.

 

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *